Menu Zamknij

Działanie rekuperatora

Wiele mówi się dzisiaj o zanieczyszczaniu powietrza. Wszechobecny smog, spaliny sprawiają, że coraz większa liczba osób choruje na schorzenia związane z niewydolnością płuc. Warto pamiętać o tym, że będąc w domu, również wdychamy „niechciane” zanieczyszczone powietrza, choćby wietrząc w zimie. Inwestując w system wentylacji z odzyskiem ciepła, możemy wpłynąć pozytywnie na nasze zdrowie i pozbyć się alergii oraz „oddychać pełną piersią”.

Praca rekuperatora

Rekuperator w domu staje się coraz powszechniejszy. Nie jest on być może łatwy w montażu, jednak powierzając to zadanie wykwalifikowanej firmie, możemy być pewni, że wszystko będzie działać poprawnie! Jak zatem działa rekuperacja w mieszkaniu? Rekuperator umożliwia pobieranie świeżego powietrza z zewnątrz, następnie ogrzewa go i oczyszcza i takie, zdrowsze powietrze wdychamy u siebie w domu. Co istotne, nie potrzebujemy nawet montować dodatkowych oczyszczaczy i nawilżaczy. Rekuperator w mieszkaniu pozwala także na wyciągnięcie nieświeżego powietrza na zewnątrz, dzięki temu unikniemy przykrych zapachów w domu, powstałych, np. podczas gotowania.

Z czego składa się rekuperator?

Rekuperator składa się z czerpni, która pobiera powietrze z zewnątrz oraz wyrzutni, która oddaje powietrze. W środku urządzenia powietrze jest ogrzewane i oczyszczane i za pomocą nawiewu przedostaje się do mieszkania. Musimy pamiętać o tym, że tym wymiana ciepła będzie lepsza i większa, im materiał oraz kształt wymiennika będzie większy i bardziej dostosowany. Wiele zależy od tego, jaki model rekuperatora do mieszkania wybierzemy. Za ruch powietrza odpowiedzialne są oczywiście wentylatory, których wielkość i moc nawiewu są dopasowane do rodzaju instalacji. Ponadto wewnątrz urządzenia powietrze oczyszczają specjalne filtry.

Warto wspomnieć, że rekuperator w domu przynosi wiele korzyści. Nie tylko będziemy wolni od chorób płuc i oskrzeli, lecz także od alergii. Co ciekawe, rekuperator do mieszkania pozwala na pozbycie się kurzu oraz zmniejsza alergie powstałe podczas pyleń. Podczas użytkowania dobrej jakości rekuperatora powietrze w domu jest czystsze i zdecydowanie świeższe. Pozwala to na zachowanie dobrego samopoczucia i zdrowsze funkcjonowanie, które jest niezwykle ważne. Warto zatem zdecydować się na profesjonalny montaż tego urządzenia w domu i korzystanie z jego wielu zalet.

Rekuperator w domu to dla wielu już podstawowy element wyposażenia. Sprawdza się przede wszystkim tym, którzy często chorują oraz są alergikami.

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *